facebook חפשו אותנו בפייסבוק! www.kaytanainfo.co.il
חפשו במאגר הספקים הגדול בישראל
בתחום הקייטנות והפעילויות החינוכיות

אם לא בזול אז בחינם

 • מתאים לפעילויות:
 • אטרקציות אטרקציות
 • טיולים טיולים

איזור צפון :

ביקור בחוות חפציבה , הנמצאת סמוך לתחנת הכוח בחדרה, הוא הזדמנות נהדרת להכיר את החלוצים של העלייה הראשונה והשנייה, בימים בהם חדרה הייתה מלאת ביצות ומלריה. החווה החלוצית שנרכשה על ידי יהושע חנקין שכינה עאת צמו "גואל האדמות" הייתה אמורה להיות מושבה מאורגנת ונפרדת מהעיר חדרה. אולגה ,אשתו של יהושוע חנקין, שהייתה גם המיילדת האיזורית, ביקשה לקרוא למקום חפציבה לאור הפסוק "לא יאמר לך עוד עזובה, ולארצך לא יאמר עוד שממה, כי לך ייקרא חפציבה" (ישעיהו ס"ב, ד').  בשנים 1906 עד 1914 התנהלו בחווה חיי משק תוססים עם אורווה, רפת ועצי פרי. מלחמת העולם הראשונה גרמה לנזק רב למקום יחד עם פגעי טבע נוספים ומכת ארבה , הובילו לפירוק החווה ב-1929. חברת החשמל החליטה בשנת 1992 לרכוש את החווה ולשקם את המבנים שבה. באתר ישנו מרכז מבקרים ובו תצוגה וסרט , שמאפשרים לילדים לחזור אל סיפורים מראשית המאה הקודמת. במקום ישנו גם, בית משאבות היסטורי , עם הדגמה דינמית של המשאבות ששאבו מים מנחל חדרה לצורך השקייה. באיזור כולו, יש פינות חמד לאורך גדות נחל חדרה ותצפית לעבר תחנת הכוח נחל חדרה. האתר פתוח בכל ימות השבוע עד שלוש בצהריים בתיאום מראש. מרחק קצר מחפציבה, מעבר לכביש (ניתן לעבור ברגל מתחת לגשר של כביש החוף) ישנה תחנת הכוח של חדרה שגם בה ניתן לבקר.

 אתר רמת הנדיב, יושב בתוך שמורת טבע יפהפייה, סמוך לבריכה נסתרת ואתר ארכיאולוגי, בין בנימינה לזיכרון יעקב. למעשה, מדובר בפארק גדול השופע צמחייה ירוקה ושבעים דונם של גנים פורחים. זהו האתר בו קבור הנדבן הידוע בנימין אדמונד דה- רוטשילד ורעייתו. זו הזדמנות ללמוד ולהכיר את דמותו ואת סיפור המושבות הסמוכות הקרויות על שם בני משפחתו. ברמת הנדיב יש גן שעשועים, מסלולי הליכה אל תוך השמורה, מרכז מבקרים ובו סרט המספר את סיפורו של המקום.

למי שרוצה להצפין יותר, בבית הקברות של קבוצת כנרת קבורים סיפורים רבים ומרגשים של דמויות שלקחו חלק במפעל הציוני, בהקמת יישובים, מפלגות ומוסדות. בבית הקברות ,שהוקם בתקופת העלייה השנייה קבורים חלק מחברי קבוצת כנרת הראשונית, אנשי ה"שומר", אנשי ביתניה, חלוצים שאיבדו עצמם לדעת כי לא עמדו בלחצי החברה והעבודה, חללי מלחמות והוגי ציונות חשובים. בין השמות המוכרים תמצאו את ברל כצנלסון, רחל המשוררת, שאול אביגור ונעמי שמר. ניתן גם לבקר במושבה כנרת או בקיבוץ דגניה.

באיזור כרמיאל, בקיבוץ המתחדש "חנתון" ישנו מרכז המבקרים של מקורות אשכול. במרכז  יוכלו הילדים ללמוד, על הדרך שעושה טיפת המים מהכנרת ועד לברז הביתי. כמו כן, יוכלו ללמוד כיצד פועל מפעל הסינון באשכול ,שמטהר את מי הכנרת בטכנולוגיות ותהליכי תפעול מתקדמים. הסיור במקום כולל הסבר על מקורות המים במדינה, חידון טריוויה בעזרת מסכי מגע ומכשירי קשר. כמו כן, יש תצפית נפלאה על בקעת בית נטופה ומאגרי אשכול.

איזור המרכז:

מפעל הבמבה בחולון, מציע פעילות מהנה ומפנקת לילדי הקייטנה. במהלך הסיור ילמדו הילדים על תחילת הליך הייצור של החטיף, איך מכינים את החטיף האהוב בישראל וכמובן  לשאול שאלות כאוות נפשם. הסיור כולל צפייה בסרט תלת מימד וצפייה בפס ייצור אמיתי - עד לשלב האריזה. שימו לב! הבמבה הינה חטיף המכיל בוטנים. בדקו היטב שאין בקבוצה חניכים בעלי רגישות לבוטנים, לפני שאתם יוצאים לסיור במפעל.

כתובת אתר מרכז המבקרים של מפעל הבמבה

אם אתם כבר בחולון, והקייטנה שלכם מיועדת לילדים צעירים יותר, ברחבי העיר פרושים "גני סיפור" וזאת דרך נפלאה ליצור פעילות סביב אחד מסיפורי הילדים הקלאסיים והאהובים. גני הסיפורים כוללים את "איה פלוטו", "דירה להשכיר", "הכינה נחמה" ושלושים ושלוש גני סיפור נוספים.

"גני הסיפור" באתר עיריית חולון

סרטון קצר

בתל אביב כדאי להגיע עם הילדים לשכונת נווה צדק, שדרות רוטשילד ולמתחם התחנה לספר את סיפורה של "אחוזת בית", העיר הלבנה, אדריכלות באוהאוס והקמת תחנת הרכבת הראשונה במזרח התיכון. מתחם התחנה, שחודש בשנים האחרונות משלב תרבות עכשווית והיסטוריה. התחנה הוקמה בשנת תרנ"ג (1892) ועברה בה רכבת שנסעה מיפו לירושלים. למעשה, היה זה אמצעי התחבורה הראשון שהחליף את הגמל, בהעברת משאות כבדים ,למרחקים גדולים. כיום, קיימים, עשרים ושתיים מבנים משוחזרים מתקופות שונות,.ישנו הבית של משפחת וילנד הטמפלרית, בית החרושת של המשפחה שייצר מרצפות מצוירות ומוצרי בנייה ממלט. אתר "התחנה" שופע מידע אודות המקום.

מכאן ניתן לצאת לסיור בשכונת נווה צדק, לקו החוף. לספר על האדמות הראשונות שהוגרלו בתל אביב, למתחם של סוזן דלאל ולשדרות רוטשילד לספר על הכרזת המדינה.

הר הזבל הגדול במדינה - כיום מרכז קיימות המקיים סיורים וממחזר את עצמו הוא כמובן פארק חירייה היושב בתוך פארק אריאל שרון. בפארק ,היושב בלב גוש דן, ניתן למצוא מרכז מיחזור, בני ברק העתיקה, פארק מנחם בגין ובית הספר החקלאי מקווה ישראל. הקמת הפארק נחשב לפרויקט הנדסי, אדריכלי המבוסס על עקרונות ה"קיימות". הסיור בתל חירייה הוא ללא עלות וכולל עלייה אל ראש הר הפסולת המשוקם, תצפית לגוש דן, הסבר על התוכנית לשיקום ופיתוח ההר. כמו כן, הילדים נחשפים למשמעות של עידן הצריכה, האופן בו אפשר וכדאי למחזר ואיך אפשר להשפיע על איכות הסביבה.  כך, מה שהיה בעבר מפגע סביבתי הופך לנכס לאומי ומרכז חינוכי.

למי שבוחר לעלות לירושלים, כמובן שחובה לקחת את ילדי הקייטנה לימין משה. פה ניתן להתחקות אחר תכנון השכונה הראשונה מחוץ לחומות, סיפור תחנת הקמח הישנה, עגלתו של משה מונטיפיורי ועד למשורר בן ימינו ,יהודה עמיחי ז"ל. מפה זה רק קפיצה קטנה לכיוון העיר העתיקה, הרובע היהודי, בית כנסת החורבה וקבר דוד המלך או שניתן ליהנות ממחזה החומות מבלי לצעוד עד לשם. 

 

 • קייטנת אופנה
  קייטנת אופנה
  רכזי קייטנה רבים זקוקים לאמצעי זיהוי בולטים לחניכים שלהם. אמצעי הזיהוי נדרשים ליציאה אל מחוץ למתחם הבית של הקייטנה. הליכה לים/בריכה/מוזיאון/אטרקציות ש...
  קרא עוד >
 • טיולים בירושלים
  טיולים בירושלים
  ירושלים עיר הקודש היא כמובן אחד מאתרי התיירות המובילים בעולם, אך לא תמיד קל לתכנן בה טיול לילדים או בני משפחה. אנחנו במדריך עולם הקייטנות מרכזים מאגר ...
  קרא עוד >
 • אטרקציות בשרון
  אטרקציות בשרון
  אזור השרון משתרע מנחל אלכסנדר בצפון עד לנחל הירקון בדרום, ומהים התיכון במערב עד רצועת הרי השומרון במזרח. המשמעות היא שבתוך אזור הצפון יש מגוון עצום של...
  קרא עוד >

פרסום באינדקס

לפרסום מודעה באתר עולם הקייטנות וקבלת הצעה לחבילות פרסום וקידום משתלמות במיוחד, המוקדות בקהל היעד שלך, צור קשר עם צוות האתר ותתחיל לקבל פניות כבר מחר!
פרסם מודעה באתר

הרשמה לניוזלטר