facebook חפשו אותנו בפייסבוק! www.kaytanainfo.co.il
חפשו במאגר הספקים הגדול בישראל
בתחום הקייטנות והפעילויות החינוכיות

רעיונות מקוריים לגיבוש הקבוצה

 • מתאים לפעילויות:
 • אטרקציות אטרקציות
 • טיולים טיולים

הפילוסוף הידוע, אפלטון , אמר "אתה יכול להכיר טוב יותר אופיו של אדם בשעה אחת של משחק, מאשר בשנה אחת של שיחה". אחת הדרכים היצירתיות, החווייתיות והמהנות לגיבוש קבוצה, היכרות טובה של השותפים בקבוצה ואת עצמך – משחקי ODT. מה זה בעצם אומר?

ODT הם פעילויות חוץ משותפות של הקבוצה שדורשות תיאום, שיתוף פעולה, הקשבה ומעודדות ערכים כמו מנהיגות, נתינה ועבודת צוות. מדובר בלמידה חווייתית ומהנה , שדורשת מהקבוצה יצירה וחשיבה משותפת. התוצאה של פעילויות ODT  היא העצמה אישית וקבוצתית, גיבוש וגילוי ה"אני" במסגרת הקבוצה. כל הפעילויות, בונות תקשורת בין אישית ובונות חברויות ללא מילים  ודרך עשייה למען מטרה משותפת.

כדי לעשות זאת ,אפשר לבנות משימות שדורשות חשיבה ועבודה משותפת וכוללות משחקי חשיבה ואסטרטגיה, משימות שדורשות תכנון משותף ועבודה יחד, משימות אתגר פשוטות הדורשות תיאום מדויק בין חברי הקבוצה.

אחד העקרונות החשובים של פעילויות ODT הוא – ללא תחרות ! הסרת אלמנט התחרות מאפשר לכל משתתף להביא לידי ביטוי את נקודות  החוזק והחשיבות שלו לקבוצה, בלי להפריע לשאר המשתתפים לבוא לידי ביטוי. כלומר, כדי שהמשימות יצליחו צריך את כולם! בעידן תחרותי בו גדלים הילדים כיום, ערך שיתוף הפעולה וחלוקה בנטל הוא חשוב ומלמד את הילדים שההנאה האמיתית היא משותפת ולא חייבת לבוא על חשבונם של אחרים.

סרטונים מעניינים של ODT  ניתן לראות ביו-טיוב, בתוכם סדנת "ואהבת לרעך כמוך" של אופיר גיל

הנה מספר רעיונות התחלתיים:

 1. שרטטו מעגל גדול על האדמה, לפחות שני מטר קוטר והקיפו אותו בחבל. לאחר מכן יוצרים וו מחוט ברזל עבה ואל הוו קושרים חבלים לפי מספר המשתתפים. את הוו מניחים במרכז המעגל ופורשים את החבלים לכל הכיוונים. לוקחים דלי פלסטיק עם ידית מתכת דקה שיש בתוכה מים עד האמצע. שמים במרכז המעגל מתחת לחבלים ומזיזים את הוו הצידה מעט. כעת הילדים עומדים במרכז המעגל וכל אחד מחזיק קצה חבל. הם מותחים את החבלים כך שהוו תלוי באוויר. עכשיו המטרה שלהם היא להרים את הדלי בעזרת הוו ולהוציא אותו אל מחוץ למעגל. האתגר הוא לדאוג לכך שלא יישפכו המים ולייצר תיאום תנועות של כולם.
 2. בניית שני גשרים מסנדות וחבלים
 3. קשרו חבלים לשני עצים , נסו ליצור מעין "מסך חבלים", בעל ריבעים חלולים. המשימה היא להעביר את אחד החניכים דרך הריבועים מבלי שייגע בחבל.
 4. קחו חישוק גדול, כל אחד מחברי הקבוצה שם אצבע מתחת לחישוק. ביחד הם מחזיקים את החישוק גבוה באוויר. עכשיו צריך להוריד אותו יחד בתיאום ושיתוף פעולה.
 5. קחו דפים קטנים ורישמו על כך דף מספר מאחד עד שלושים (אפשר גם יותר). תחמו שטח ופזרו בתוכו את המספרים. כעת חברי הקבוצה צריכים לדרוך על המספרים לפי הסדר, אבל בכל פעם מותר רק לאחד להכניס את רגלו לתוך השטח המתוחם.
 • פעילות סבון לילדים לחופש הגדול
  פעילות סבון לילדים לחופש הגדול
  אוטוטו הוא כאן: הקיץ, ואיתו כבר אפשר להריח מרחוק את החופש הגדול. חלקנו חושבים עכשיו "איזה כיף" וחלקנו מתחילים להזיע "מה נעשה שוב עם כל ימי החופש האלו?...
  קרא עוד >
 • פעילויות לילדים
  פעילויות לילדים
  ילדים צריכים פעילויות כדי להוציא אנרגיה ולעודד התפתחות מוטורית וקוגניטיבית. הורים לילדים משלבים בדרך כלל את הפעילות עם זמן איכות משותף כבר בגילאים צעי...
  קרא עוד >
 • בפנים או בחוץ ? זאת השאלה
  בפנים או בחוץ ? זאת השאלה
  כמעט בכל אסיפת צוות הנוגעת לתכנון פעילות אטרקטיבית או יום כיף עולה השאלה הנצחית-מה עדיף – פעילות פנים בתוך מתחם בית הספר או במתחם סגור סמוך, או פעילות...
  קרא עוד >

פרסום באינדקס

לפרסום מודעה באתר עולם הקייטנות וקבלת הצעה לחבילות פרסום וקידום משתלמות במיוחד, המוקדות בקהל היעד שלך, צור קשר עם צוות האתר ותתחיל לקבל פניות כבר מחר!
פרסם מודעה באתר

הרשמה לניוזלטר