facebook חפשו אותנו בפייסבוק! www.kaytanainfo.co.il
חפשו במאגר הספקים הגדול בישראל
בתחום הקייטנות והפעילויות החינוכיות

רק התחלנו וכבר נפרדים


אחד מרגעי השיא של כל קייטנה, הוא, למעשה, רגע הסיום או ליתר דיוק, מסיבת הסיום. מסיבת הסיום מסכמת את כל החוויות שעברו החניכים והמדריכים יחד. תוך כדי המסיבה אנחנו החניכים ואנשי הצוות מפתחים רגשות נוסטלגיה, געגוע וזיכרונות. בו זמנית, המסיבה מאפשרת מקום לאמוציות וביטוי של כל מה שהתהווה בפרק זמן הזה. אצל רוב החניכים המסיבה היא זו שתשאיר את ה"טעם של עוד" והרצון לשוב לקייטנה בשנה הבאה. לכן, חשוב לתכנן אותה היטב, להפיק אותה ברמה גבוהה ולהיערך אליה מראש. חשוב שהמסיבה תהיה מלווה בתכנים משמעותיים מרגעים שנחוו לאורך ימי הקייטנה, בהתייחסות לקשר שנרקם בין המדריכים לחניכים וכן  שתהיה בה אווירה שמחה ומגוון פעילויות קלילות ומהנות לילדים. המסיבה הזו מוקדשת להם, לכן זאת הזדמנות לצ'פר אותם ולשמח אותם וניתן לעשות זאת במגוון דרכים:

 • כיום, בעידן בו הטכנולוגיה כל כך מפותחת, אפשר לייצר בתחילת הקייטנה קבוצת FACEBOOK של החניכים והמדריכים, שם יוכלו לאורך הקייטנה לכתוב מחוויותיהם, סיפורים ואירועים משמעותיים או משעשעים שאירעו להם. במסיבה אפשר להקריא או להציג חלק מהסיפורים. קחו, לדוגמא, את קבוצת ה-FACEBOOK של "קייטנה מהסרטים"
 • אנו ממליצים לבחור מראש את מיקום מסיבת הסיום ולוודא כי האקוסטיקה במקום מאפשרת לקיים מסיבה ללא רעש בלתי נסבל. חשוב לדאוג שתהיה מערכת הגברה אם רוצים לשמוע מוסיקה במסיבת הסיום וכמובן - במה.
 • מבחינה טכנית, חשוב לתכנן היטב את לוח הזמנים, לסדר את מקומות הישיבה ולדאוג לעיצוב המקום מראש. בנוסף, הקפידו על חלוקת תפקידים מאורגנת מראש לערב האירוע. במידה ויש צורך קבעו מראש זמן בלוח הזמנים של הקייטנה לחזרות לקראת מסיבת הסיום.
 • לקראת האירוע אפשר לבקש מכל קבוצה להכין משהו קצר עבור המסיבה- הצגה, שיר, "דיווח חדשותי", ריקוד ועוד.
 • אופציה נוספת היא לייצר סרט לאורך ימי הקייטנה ולהקרין אותו באירוע הסיום או להפיק מצגת מושקעת. שימו לב, קיימת נטייה ליצור מצגות משעממות ולכן כדאי להשקיע בכך מחשבה.
 • חלוקת מתנות, חולצה קבוצתית או כל צ'ופר אחר. חשוב להשאיר את זה לסוף האירוע. הרגע הזה עלול להפוך את המסיבה לבלגן אחד גדול... הילדים מתרגשים, רצים ונדחפים גדי לקבל את הצ'ופר. הטיימינג המוצלח ביותר הוא ברגע הפרידה מאנשי הצוות.
 • מומלץ להשאיר זמן בסיום האירוע לשירים, המנונים ופזמונים קבוצתיים שליוו את החניכים בימיהם בקייטנה.
 • אם הקייטנה הייתה בנושא מסויים, או שהיו חוגים בקייטנה כדאי לתת לכך ביטוי דרך תערוכה או מיצג.
 • הפעלות לילדים
  הפעלות לילדים
  הפעלה היא דרך מצוינת לרענן את השגרה עבור הילדים ולהציע להם אתגרים חדשים. ילדים בטווח רחב של גילאים מגיבים באופן חיובי להפעלות. בניגוד למה שנהוג לחשוב,...
  קרא עוד >
 • אטרקציות לילדים במרכז
  אטרקציות לילדים במרכז
  יש הרבה סוגים של אטרקציות לילדים במרכז ואתם רק צריכים לבחור את הפעילות שמתאימה לכם. דרך אחת לעשות זאת היא לבחור אטרקציה לפי הגיל הממוצע של הילדים. אם ...
  קרא עוד >
 • אטרקציות בצפון למשפחות
  אטרקציות בצפון למשפחות
  כל משפחה שיוצאת לחופשה בצפון צריכה אטרקציה איכותית שתעביר עבורה את הזמן. מצד שני, רק הורים בודדים יודעים כיצד לבחור את האטרקציה המושלמת. יש היצע רחב ש...
  קרא עוד >

פרסום באינדקס

לפרסום מודעה באתר עולם הקייטנות וקבלת הצעה לחבילות פרסום וקידום משתלמות במיוחד, המוקדות בקהל היעד שלך, צור קשר עם צוות האתר ותתחיל לקבל פניות כבר מחר!
פרסם מודעה באתר

הרשמה לניוזלטר