facebook חפשו אותנו בפייסבוק! www.kaytanainfo.co.il
חפשו במאגר הספקים הגדול בישראל
בתחום הקייטנות והפעילויות החינוכיות

רק התחלנו וכבר נפרדים


אחד מרגעי השיא של כל קייטנה, הוא, למעשה, רגע הסיום או ליתר דיוק, מסיבת הסיום. מסיבת הסיום מסכמת את כל החוויות שעברו החניכים והמדריכים יחד. תוך כדי המסיבה אנחנו החניכים ואנשי הצוות מפתחים רגשות נוסטלגיה, געגוע וזיכרונות. בו זמנית, המסיבה מאפשרת מקום לאמוציות וביטוי של כל מה שהתהווה בפרק זמן הזה. אצל רוב החניכים המסיבה היא זו שתשאיר את ה"טעם של עוד" והרצון לשוב לקייטנה בשנה הבאה. לכן, חשוב לתכנן אותה היטב, להפיק אותה ברמה גבוהה ולהיערך אליה מראש. חשוב שהמסיבה תהיה מלווה בתכנים משמעותיים מרגעים שנחוו לאורך ימי הקייטנה, בהתייחסות לקשר שנרקם בין המדריכים לחניכים וכן  שתהיה בה אווירה שמחה ומגוון פעילויות קלילות ומהנות לילדים. המסיבה הזו מוקדשת להם, לכן זאת הזדמנות לצ'פר אותם ולשמח אותם וניתן לעשות זאת במגוון דרכים:

 • כיום, בעידן בו הטכנולוגיה כל כך מפותחת, אפשר לייצר בתחילת הקייטנה קבוצת FACEBOOK של החניכים והמדריכים, שם יוכלו לאורך הקייטנה לכתוב מחוויותיהם, סיפורים ואירועים משמעותיים או משעשעים שאירעו להם. במסיבה אפשר להקריא או להציג חלק מהסיפורים. קחו, לדוגמא, את קבוצת ה-FACEBOOK של "קייטנה מהסרטים"
 • אנו ממליצים לבחור מראש את מיקום מסיבת הסיום ולוודא כי האקוסטיקה במקום מאפשרת לקיים מסיבה ללא רעש בלתי נסבל. חשוב לדאוג שתהיה מערכת הגברה אם רוצים לשמוע מוסיקה במסיבת הסיום וכמובן - במה.
 • מבחינה טכנית, חשוב לתכנן היטב את לוח הזמנים, לסדר את מקומות הישיבה ולדאוג לעיצוב המקום מראש. בנוסף, הקפידו על חלוקת תפקידים מאורגנת מראש לערב האירוע. במידה ויש צורך קבעו מראש זמן בלוח הזמנים של הקייטנה לחזרות לקראת מסיבת הסיום.
 • לקראת האירוע אפשר לבקש מכל קבוצה להכין משהו קצר עבור המסיבה- הצגה, שיר, "דיווח חדשותי", ריקוד ועוד.
 • אופציה נוספת היא לייצר סרט לאורך ימי הקייטנה ולהקרין אותו באירוע הסיום או להפיק מצגת מושקעת. שימו לב, קיימת נטייה ליצור מצגות משעממות ולכן כדאי להשקיע בכך מחשבה.
 • חלוקת מתנות, חולצה קבוצתית או כל צ'ופר אחר. חשוב להשאיר את זה לסוף האירוע. הרגע הזה עלול להפוך את המסיבה לבלגן אחד גדול... הילדים מתרגשים, רצים ונדחפים גדי לקבל את הצ'ופר. הטיימינג המוצלח ביותר הוא ברגע הפרידה מאנשי הצוות.
 • מומלץ להשאיר זמן בסיום האירוע לשירים, המנונים ופזמונים קבוצתיים שליוו את החניכים בימיהם בקייטנה.
 • אם הקייטנה הייתה בנושא מסויים, או שהיו חוגים בקייטנה כדאי לתת לכך ביטוי דרך תערוכה או מיצג.
 • סיורים מודרכים בירושלים
  סיורים מודרכים בירושלים
  ירושלים היא ללא ספק אחת הערים המעניינות במדינה, אך באותה מידה היא גם נחשבת מורכבת להתמצאות. תיירים מכל רחבי העולם מגיעים לירושלים על מנת לחזות בפלא ול...
  קרא עוד >
 • יום מים בחצר
  יום מים בחצר
  אחת הפעילויות שהחניכים והחניכות נהנים מהם ילדים לימי היא פעילות מים. כמובן, כל קייטנה לוקחת את הילדים לימי בריכה וים בקרבת מקום. אבל, העלות התקציבית ש...
  קרא עוד >
 • אטרקציות לילדים לחופש הגדול
  אטרקציות לילדים לחופש הגדול
  מדריך עולם הקייטנות הוא המקום שבו תוכלו למצוא אטרקציות לילדים לחופש הגדול. לא משנה איזה סוג של אטרקציה אתם מחפשים או מה התקציב שעומד לרשותכם, לנו יש א...
  קרא עוד >

פרסום באינדקס

לפרסום מודעה באתר עולם הקייטנות וקבלת הצעה לחבילות פרסום וקידום משתלמות במיוחד, המוקדות בקהל היעד שלך, צור קשר עם צוות האתר ותתחיל לקבל פניות כבר מחר!
פרסם מודעה באתר

הרשמה לניוזלטר